آیا سگ یا گربه من وزن مناسبی دارد؟

آیا حیوان خانگی من چاق است؟ تشخیص چاقی سگ ها و گربه ها

طبق نظرسنجی که در سال 2015 توسط انجمن پیشگیری از چاقی حیوانات خانگی انجام گرفت، حدود 58٪ از گربه‌ها و 54٪ سگ‌های ایالات متحده دارای اضافه وزن هستند. استامپر در این باره می‌گوید: “بیماری‌هایی که در حیوانات اهلی مبتلا به اضافه وزن مشاهده می‌شوند، به طرز شگفت انگیزی شبیه مواردی است که در افراد دارای اضافه وزن نیز مشاهده می‌شوند!” از جمله این بیماری‌ها می‌توان به دیابت نوع 2، آرتروز، فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی، تنفسی و بیماری‌های کلیوی اشاره کرد

ادامه مطلب

hand sanitizer and dogs

آیا ضد عفونی کننده دست برای سگ ها بی خطر است؟

امروزه استفاده از ماده ضدعفونی کننده دست به یکی از موارد روتین و بخشی از زندگی ما تبدیل شده است. همه ما هر زمان که از خانه خارج می‌شویم، مواد ضد عفونی کننده را با خود به همراه داشته و پس از تماس با سطوح یا اشیا مشترک در اماکن عمومی از آن استفاده می‌کنیم.

ادامه مطلب

آخرین یافته های ارتباط و انتقال کرونا و حیوانات خانگی

کرونا و حیوانات خانگی

آخرین مقاله منتشر شده درباره ارتباطات حیوانات خانگی و ویروس کرونا که باعث افزایش آگاهی بمنظور چگونگی رفتار صحیح در این موقعیت زمانی پاندمی با حیوانات خانگی و همچنین شناخت بیشتر در این زمینه برای علاقه مندان است.

ادامه مطلب

گلوله مو (هیربال)در گربه - علت، علائم و درمان توپ مو

گلوله مو(هیربال)در گربه ها: علت، علائم و درمان تشکیل توپ مو

گربه‌ها زمان زیادی را به نظافت موهای بدن خود می‌پردازند و برای این کار از زبان خود که دارای خارهای کوچک است استفاده می‌کنند.با این کار گربه موهای ریخته بدنشان را جذب می کنند و از آن‌جایی که این حیوان قادر به ریختن آب دهان و خارج کردن موها از دهان خود نیست راهی جز بلعیدن و وارد کردن این موها به داخل معده خود ندارد.

ادامه مطلب