در حال نمایش 8 نتیجه

علوفه دام زنده تیموتی 1 کیلوگرمی آسوپت Timothy

ناموجود

قیمت اصلی ۴۹۹,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۳۹۰,۰۰۰ ریال است.

علوفه دام زنده باغی 1 کیلوگرمی آسوپت مدل Orchard

موجود

قیمت اصلی ۴۷۹,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۳۷۹,۰۰۰ ریال است.

خوراک دام زنده یونجه فشرده آسوپت 1 کیلوگرمی Feed Pellet

ناموجود

قیمت اصلی ۵۹۹,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۴۵۹,۰۰۰ ریال است.

علوفه دام زنده 1 کیلوگرمی آسوپت Alfalfa

موجود

قیمت اصلی ۴۷۹,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۳۶۹,۰۰۰ ریال است.

مالت مخصوص جوندگان آسوپت طعم سیب

ناموجود

قیمت اصلی ۱,۱۱۹,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۹۹۰,۰۰۰ ریال است.

خمیر مالت مخصوص جوندگان آسوپت طعم هویج

موجود

قیمت اصلی ۱,۱۱۹,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۹۹۰,۰۰۰ ریال است.

خمیر مالت مخصوص جوندگان طعم بری

موجود

قیمت اصلی ۱,۱۱۹,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۹۹۰,۰۰۰ ریال است.

مالت مخصوص جوندگان آسوپت طعم پنیر

موجود

قیمت اصلی ۱,۱۹۰,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۹۹۰,۰۰۰ ریال است.

غذای جوندگان

اگر از جوندگان مانند همستر، خرگوش، موش، خوکچه هندی و غیره در خانه نگهداری می‌کنید، باید به فکر تغذیه آن‌ها نیز باشید. اما غذای جوندگان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

معمولا این دسته از حیوانات از گیاهانی مانند یونجه و علوفه تغذیه می‌کنند که معمولا در طبیعت به صورت خودرو رشد می‌کنند. البته در برخی مناطق نیز این گیاهان کشت داده می‌شود. از این رو جوندگانی که در طبیعت زندگی می‌کنند، با این گیاهان خود را تغذیه می‌کنند.

اما برای جوندگانی که به عنوان پت در خانه نگهداری می‌شوند، باید غذایی متناسب با تغذیه طبیعی آن‌ها تهیه کرد. به این منظور تولیدکنندگان مختلف دست به تولید غذای مخصوص جوندگان زده‌اند.

ویژگی غذای جوندگان

در تهیه غذای پت‌های جونده باید سراغ گزینه‌هایی بروید که بیشترین شباهت را به غذای طبیعی آن‌ها دارد. از این رو گزینه‌هایی که فاقد دانه، میوه‌های شیرین خشک و حتی برخی از مغزها باشند، ایده‌آل به نظر می‌رسند. زیرا امکان دارد هر یک از این مواد غذایی منجر به حساسیت پوستی در پت شود.

علاوه بر این موارد غذای جوندگان باید فاقد رنگ، مواد نگهدارنده مصنوعی و طعم دهنده‌ها نیز باشد. غذایی که تمام این ویژگی‌ها را در خود جای دهد، گزینه ایده‌آلی برای پت شما خواهد بود.

نکاتی در خرید غذای پلت شده جوندگان

آن چه که در نگهداری از جوندگان در خانه اهمیت دارد، نظارت بر سلامت آن‌ها است. بدون شک تغذیه در سلامت این حیوانات تاثیر به سزایی دارد. از این رو باید به رژیم غذایی جوندگان خانگی خود اهمیت دهید. ساده‌ترین و بهترین راه برای این پت‌ها تامین نیازهای روزمره آن‌ها با غذای خشک است.

پلت‌ها نوعی غذای خشک هستند که ترکیبات مختلفی از آن‌ها در بازار موجود است. اما نکته‌ای که در مورد این نوع از غذای جوندگان وجود دارد این است که حتما باید در آن یونجه، مواد معدنی و ویتامین‌های مفید وجود داشته باشد.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که پلت‌هایی حاوی مغزیجات و دانه‌ها گزینه‌های بهتری جهت تغذیه جوندگان آن‌ها به شمار می‌آیند. باید بگوییم که این تفکر بسیار غلط است؛ زیرا نه تنها این مواد غذایی هیچ اثر مثبتی در تغذیه پت شما نمی‌گذارد، بلکه سلامت آن‌ها را نیز به خطر می‌اندازد.

انواع یونجه خشک چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

انواع یونجه و علوفه، گیاهانی هستند که به طور طبیعی و خودرو رشد کرده و یا کشت داده می‌شوند. این یونجه‌ها بسته به نوع گیاه، دارای ساقه‌هایی با برگ‌های باریک تا پهن هستند. اکثر علوفه‌ها بسته به شرایط رشد، برداشت و نگهداری محصول، دارای رنگ سبز ملایم تا خاکستری متمایل به قهوه‌ای هستند. در این میان، یونجه خشک جوندگان برند … از یونجه‌های علفی با کیفیت عالی از مناطقی تهیه می‌شود که رطوبت لازم برای رشد آنها توسط آبیاری کنترل شده و یونجه‌ها در شرایط مطلوب برداشت می‌شوند. به این ترتیب، از محصولات سبز برداشت شده علف یونجه با کیفیت غنی‌تر تولید می‌شود.
انواع علوفه دارای فیبر بالایی هستند، اما در مقایسه با یونجه خشک، میزان پروتئین و کلسیم کمتری برای خوراک جوندگان تأمین می‌کنند. اما خود این علوفه، بسته به محل رشد و شرایط برداشت، مقادیر مشابهی از پروتئین، فیبر و کلسیم را در بر خواهند داشت.

موارد مهم در تغذیه جوندگان ریز جثه

علوفه‌هایی با کیفیت بالا، به روند هضم طبیعی حیواناتی با جثه کوچک‌تر مانند خرگوش، خوکچه هندی و … کمک می‌کنند. به همین دلیل نیز انتخاب یونجه خشک مخصوص جوندگان، به تامین نیازهای اساسی بدن این جانوارن کمک کرده و وجود آن در رژیم غذایی آنها، غذای سالمی را برای آنها فراهم خواهد آورد.
خرگوش‌ها، یکی از انواع جوندگان ریز جثه هستند که دستگاه گوارش آنها قادر به هضم بسیاری از انواع علوفه نیست. چرا که حساس‌ترین معده در میان دیگر جانوارن، را دارند که قادر به هضم الیاف رشته‌ای بلند در گیاهان علفی است. به عبارت بهتر، معده خرگوش‌ها مانند اکثر حیوانات خانگی، عملکرد بسیار ساده‌ای دارد، اما در روده آنها، فرایند تخمیر کننده‌ای صورت می‌گیرد که فیبرهای هضم ناپذیر را به اسیدهای چرب تجزیه می‌کند. این اسیدهای چرب منبع مهمی برای انرژی هستند و انرژی مورد نیاز بدن جانور را تامین می‌کنند.
یکی از بیماری‌های دستگاه گوارش که برای این گروه از جوندگان ایجاد می‌شود، از عدم مصرف فیبر کافی برای جانور نشات گرفته و به عنوان رایج‌ترین مشکل تغذیه خرگوش‌های خانگی شناخته می‌شود. به این ترتیب، خرگوش‌ها باید از انواع یونجه خشک مخصوص جوندگان تغذیه کنند تا فیبر مورد نیاز بدنشان تامین شده و دچار بیماری یا مشکلات گوارشی نشوند.

غذای پلت شده جوندگان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

غذای پلت شده باید متناسب با ویژگی‌های جونده‌ها تولید شده باشد. از این رو باید خصوصیات زیر را شامل شود:

 • از رشد بیش از حد دندان‌ها پیشگیری کند؛
 • حاوی املاح مورد نیاز جونده‌ها باشد؛
 • از مواد اولیه در تولید آن استفاده شده باشد.

فیدپلت آسوپت

اگر به دنبال خرید خوراک کامل جوندگان هستید، یکی از بهترین گزینه‌های موجود در بازار فیدپلت آسوپت است. این پلت گزینه ایده‌آلی برای تغذیه خرگوش، خوکچه هندی، همستر و دیگر جوندگان است.

در تولید این خوراک جوندگان از مواد زیر استفاده شده است:

 • یونجه؛
 • ذرت؛
 • گندم؛
 • کنجاله سویا؛
 • سبوس؛
 • روغن گیاهی؛
 • نمک؛
 • انواع ویتامین‌ها سایر مواد مغذی.

یونجه خشک

یونجه خشک اصلی‌ترین غذای جوندگان به شمار می‌آید؛ هیچ تفاوتی ندارد که شما از خرگوش، خوکچه هندی یا جوندگان دیگر نگهداری می‌کنید، در هر صورت به یونجه خشک برای تغذیه آن‌ها نیاز خواهید داشت.

اصرار برای استفاده از این علوفه در چرغه غذایی این پت‌ها به این دلیل است که علاوه بر تامین پروتئین و فیبر مورد نیاز آن‌ها، سلامت دندان‌های آن‌ها را نیز تضمین می‌کند. اگرچه افرادی نیز از یونجه‌های خشک استفاده نمی‌کنند، اما این افراد در خرید پلت‌ها سراغ گزینه‌هایی می‌روند که حاوی یونجه باشد. در ادامه انواع یونجه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

 • یونجه خشک غربی
 • یونجه خشک باغی
 • یونجه خشک فشرده

نحوه تولید یونجه خشک

روش تولید این علوفه به این صورت است که پس از کشت و برداشت یونجه آن را می‌شویند. در مرحله بعد یونجه‌ها را بررسی می‌کنند که هیچ انگلی در آن وجود نداشته باشد. پس از اطمینان از عدم وجود انگل یونجه‌ها وارد دستگاه خشک‌کن می‌شوند و در نهایت پس از بسته‌بندی و به فروش می‌رسند.

نحوه تولید تمام یونجه‌های خشک به همین شکل است؛ اما روند تولید یونجه‌های خشک فشرده کمی تفاوت دارد. به این صورت که پس از خشک کردن آن را با دستگاه‌های مدرن پرس و فشرده می‌کنند.

یونجه خشک آسوپت؛ بهترین گزینه موجود در بازار

یونجه‌ها گیاهانی هستند که به صورت طبیعی و خوردرو رشد می‌کنند. بسته به نوع گیاه انواع یونجه‌ها در اندازه برگ‌های آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارند. برخی از آن‌ها ساقه‌هایی با برگ‌های باریک و برخی دیگر برگ‌های پهن دارند. همچنین رنگ این علوفه‌ها نیز از سبز ملایم تا خاکستری متمایل به قهوه‌ای متفاوت است.

در این میان یونجه‌های خشک آسوپت از مناطقی تهیه شده که رشد علوفه‌ها در آن کنترل می‌شود. در این مناطق رطوبت لازم را در رشد یونجه‌ها توسط آبیاری آن‌ها کنترل می‌کنند. از این رو یونجه‌ها در شرایط مطلوبی برداشت می‌شوند و در تامین مواد غذایی جوندگان تاثیر به سزایی دارند.

نحوه خرید اینترنتی غذای جوندگان

اگر قصد خرید غذای مناسب و مغذی برای پت‌های جونده خود دارید، گزینه‌های متنوعی برای شما در فروشگاه دست‌های مهربان گردهم آورده شده است. این محصولات با کمترین قیمت در فروشگاه اینترنتی ما به فروش می‌رسند، کافیست که یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و به سبد خرید خود اضافه کنید.

پس از آن که فرآیند خرید اینترنتی شما به پایان رسید، محصول مورد نظر در کمترین زمان ممکن درب منزل به شما تحویل داده می‌شود.

بنابراین فرصت را از دست ندهید و محصول مورد نظر خود را در فروشگاه اینترنتی ما ثبت کنید. ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که پس از اولین تجربه خود در وب سایت ما دیگر سراغ فروشگاه‌های دیگر نخواهید رفت و لذت خرید از دست‌های مهربان را برای بار دوم نیز تجربه خواهید کرد.